Czym kierować się przy wyborze fotelików?

Często nie przywiązujemy wielkiej uwagi do wyboru fotelika, zwraca uwagę http://www.sklep-tosia.eu/foteliki-samochodowe_d87/ , co często kończy się jego szybką wymianą, gdyż nie spełnia naszych wymagań. Z drugiej strony, trudno być ekspertem w każdej dziedzinie, zwłaszcza jeżeli dopiero wkraczamy w świat sprzętu dla dzieci. Warto nieco się podszkolić przed zakupami, żeby wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę, gdy kupujemy foteliki. Wbrew pozorom zadanie jest dziecinnie proste i nie wymaga od nas specjalistycznej wiedzy. Nasza decyzja może jednak mieć ogromne konsekwencje.

Czym powinniśmy kierować się podczas wyboru fotelika?

 

  • Priorytetem powinno być dla nas bezpieczeństwo dziecka w trakcie podróży. Warto sięgać po produkty, które pozytywnie przeszły testy zderzeniowe. Warto również zwrócić uwagę na foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy, ponieważ zgodnie z opinią ekspertów jest to najbezpieczniejsza pozycja dla dziecka jadącego w samochodzie. Dodatkowe zabezpieczenia amortyzujące oraz pochłaniające energię zderzenia podczas kolizji również powinny cię zainteresować.
  • Komfort dla dziecka to komfort dla rodzica. Jeśli zdecydujesz się na jeden z fotelików, który można regulować do wieku i postury dziecka, to nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale także zapewnisz maluchowi sprzęt dostosowany do jego ciała. Regulowane zagłówki, otulinki na pasach i inne udogodnienia to wygodna podróż dla malucha.
  • Foteliki dostosowane do montażu do stelaża wózka, to praktyczne rozwiązanie dla rodziców.